Lyle & Scott

Sdílejte článek mezi své přátele!

Lyle & Scott je globálně uznávanou značkou v oblasti módy – především tedy golfu a casuals. Ale kde to všechno začalo? Pojďme se podívat na historii této skotské značky.

Příběh tedy začíná stejně jako u většiny aktuálně nejznámějších oděvních značek, jejichž počátky byly obvykle těžké a skromné. Lyle & Scott není výjimkou. Vracíme se ke kořenům této světově proslulé britské značky, abychom zjistili, jak to všechno začalo.

Zakladatelé značky William Lyle a Walter Scott
zdroj: lyleandscottblog.com

Založení Lyle & Scott

V roce 1874 získali zakladatelé William Lyle a Walter Scott skromný úvěr ve výši 800 liber a založili firmu na výrobu pleteného oblečení, které se distribuovalo z malé továrny v Hawicku, což je město ležící blízko skotských hranic. Věřte tomu nebo ne, začali vyrábět spodní prádlo během viktoriánského období (etapa vývoje Spojeného království v době vlády královny Viktorie od června 1837 do ledna 1901. Bylo to období prosperity Britského impéria, průmyslových inovací a rozvoje vzdělané střední třídy britské společnosti.).

Továrna Lyle & Scott v roce 1874
zdroj: lyleandscott.com

V roce 1926 se firma velice rychle rozrostla a začala vyrábět i pletené svrchní oděvy. Následně v roce 1954 firma učinila obrovský nárůst prodejů, když generální ředitel Charles Oliver vyjednal partnerství s návrhářským módním domem Christian Dior, aby společně vytvořili značku Cashmere. Později pokračoval podpisem smluv i s dalšími populárními značkami jako například Chanel a YSL, tím potvrdil, že je Lyle & Scott vysoce kvalitní oděvní značka.

Golf

Motiv Lyle & Scott – zlatá orlice je odvozen z golfového dědictví (vysvětleno níže), což má hodně společného s identitou spousty dnešních značek. Během 60. let zahájila společnost Lyle & Scott golfovou kolekci, která byla a stále je veřejně uznávána profesionálními golfisty jako součást jejich sportovního oblečení.

zdroj: lyleandscott.com

Značka se tedy stala velmi populární u golfistů a jejich fanoušků. Pro ty z Vás, které zajímá oficiální původ právě loga L&S, tedy orlice – anglicky “Eagle”, což je golfový termín označující dvě rány pod par na jamce. Od 60. let, kdy se orlice k značce dostala, zdobí každý štítek nebo předmět oděvu.

Dnes je Lyle & Scott oblíbenou značkou nejen mezi vyznavači casuals stylu, ale také mezi indie scénami populárních skupin jako Arctic Monkeys a fanoušky zpěváka Dave Berryho. Značka byla také královsky oceněna na základě jmenování vévody z Edinburghu, který značku označil jako vysoce kvalitní.

Cenová hladina

zdroj: lyleandscott.com

Lyle & Scott bychom označili za takovou zlatou střední cestu pro casual fanatiky. Pro ty, kteří nechtějí utrácet až desítky tisíc za bundy a kabáty například od C. P. Company, Stone Island nebo Barbour. Aktuální nabídka je velice pestrá, pokud bychom měli vybrat zboží, které nás zaujalo, tak například tato microfleecová parka z nejnovější zimní kolekce 2018. Ta stojí 190 EUR, v přepočtu tedy zhruba 4 900 Kč. Dále bychom zmínili krásnou mikinu za 80 EUR, tedy 2 000 Kč.

Závěr

Pokud jde o L&S, tak můžeme mluvit především o všestrannosti a jednoduchosti. Oxfordské košile, polo trika, trička, bundy a mikiny jsou klasickými produkty L&S, které můžete nosit doma, v kanceláři nebo samozřejmě taky na fotbal a do hospody. Barvy a vzory jsou minimalistické a vkusné. Za naši redakci máme tuto značku velice rádi a jsme spokojeni s kvalitou jejích produktů.

Sdílejte článek mezi své přátele!