Hackett London

Sdílejte článek mezi své přátele!

Hackett je módní značka založená a vedená známým pánským návrhářem Jeremy Hackettem. Styl značky je silně ovlivněn tradičním britským způsobem oblékání.

Počátky značky Hackett

Jeremy Hackett

Značka byla založena Jeremy Hackettem a Ashley Lloyd-Jenningsem roku 1983. Oba zakladatelé v té době pracovali jako prodejci pro krejčí na proslulé londýnské Saville Row. Počátky společnosti jsou spojeny s prodejem nošeného tradičního britského oblečení. Následující roky se značka postupně rozrůstala, rozšiřovala počet obchodů a zaznamenala také přesun od prodeje použitého oblečení k navrhování a prodeji vlastního zboží. V roce 1994 se otevřel obchod v Rive Gauche v Paříži, rok poté zařadil do své nabídky také kolekci dětského oblečení.

“Začal jsem tím, že jsem procházel bleší trhy v Portobellu, nakupoval jsem tam unikátní kusy anglického oblečení. Otevřel jsem malý obchod v rezidenční čtvrti a úspěch byl okamžitý. Lidé se stáli fronty, aby viděli, co jsem ten den koupil. Bylo to neuvěřitelné! Také to v obchodě nevypadalo jako ve vetešnictví, byl to velmi čistý, krásný gentlemanský butik. Nastal čas, kdy jsem nemohl splnit požadavky všech našich zákazníků, takže jsem otevřel obchod vedle a začal vyrábět nové kusy oblečení, které napodobovaly klasické návrhy. Tak se narodil Hackett London.”

Jeremy Hackett

Současný stav značky Hackett

V červnu 2005 společnost byla prodána. Od té doby společnost stále roste a rozšiřuje jak počet poboček po světě, tak i poskytované služby. Vedle navrhování a výroby oděvů dnes Hackett také nabízí zakázkové krejčovství, brýle, potřeby pro holení a holičské služby. Hackett také sponzoruje závodní tým Aston Martin a Britský armádní tým póla, ovšem daleko známější je právě oblečení Hackett i s logem Aston Martin. Aktuálně má značka na 77 obchodů v 16 zemích světa.

Situace na tribunách

Co se týče propojené této značky a casual módy na tribunách, řekl bych že to je spíše o vkusu. Značka má opravdu kvalitní a skvěle padnoucí polokošile, košile a spoustu doplňků. Vídat můžeme především polokošile a kšiltovky, které se často objevují na anglických terraces, ne že by ostatní produkty nebyly kvalitní, to v žádném případě. Ale skutečností je to, že nejsou natolik oblíbené mezi casuals. Sám pan zakladatel nebyl zjištěním, že si jeho polokošile oblíbili fotbalový chuligáni příliš nadšený, ale naštěstí značka žádné kroky proti tomuto nepodnikla (narozdíl třeba od Aquascutum). Za sebe vám opravdu můžu doporučit polokošile, košile, trička a doplňky. S Hackett na tribuně se také odlišíte od klasických polokošilí Ralph Lauren a dalších více rozšířených značek v Česku. Co se týče ceny přirovnal bych Hackett k italské značce Napapijri.

Dále jste si oblečení od této značky mohli také všimnout ve snímku Okolo futbola, který zachycuje ruskou chuligánskou scénu.

Článek pro Vás napsal Kuba, sledujte jeho Instagram pro velice zajímavé casual fotky! 😉

Sdílejte článek mezi své přátele!