Rozhovor s Ultras Dynamo Moskva

Sdílejte článek mezi své přátele!

Ahoj, poprosil bych Tě, aby ses našim čtenářům představil a řekl nám něco o Tvé úloze v Dynamu Moskva.

Ahoj, moje jméno je Sergey, a reprezentuju Ultras Dynamo Moskva. Naše skupina vznikla v roce 2009 a byla původně pojmenována jako Ultras Dinastia, ale kvůli určitým důvodům jsme název změnili do podoby, kterou můžete znát teď. V tomto momentě jsme skupina, která se stará o aktivní support na fotbalových a hokejových zápasech našeho klubu.
Toto jsou 2 naše hlavní aktivity. Avšak tento rok se nám nepodařilo nějak významně posunout kvalitu supportu na fotbalových zápasech, ale vyhlížíme různé změny. Všechno je dobré během hokejových zápasů, ale publikum na hokeji je tak specifické, že je těžké vyvodit nějaké závěry.
V Rusku jsme jednoznačně lídry a pokud se na hokeji zapojí více ultras/casuals/hools – budeme soutěžit s evropskou hokejovou ultras scénou o nejlepší skupinu, i přes některé rozdíly mezi našimi a evropskými styly supportu. Zaslechli jsme, že i chlapci v Helsinkách mají slušný support, tak si to rádi zkontrolujeme na našem brzkém výjezdu do hlavního města Finska.

Ultras Dynamo fanatizují v sektoru
zdroj: coub.com

Máte nějaké spojence?

Pokud mluvíme o našem hnutí, jsme součástí Patriots (chuligánská skupina). Jsou našimi hlavními mentory a staršími kamarády. Také máme dobré vztahy s Patriots youngsters – «Molodci», také byli součástí Ultras Dynamo, ale teď jsou z nás 2 nezávislé skupiny.
Dále máme skvělé vztahy s Red-Blue (CSKA Moskva) and mladšími skupinkami. Takže obecně jsme všichni dobří kluci, co se snaží držet spolu, ať už jsou jakékoliv okolnosti.

A co Ultras Dynamo a jejich nepřátelé?

Každý ví, že to je Spartak & Zenit. Z mého pohledu, pro ty, kteří někdy slyšeli o scéně ruských ultras to není překvapení. Nikdy bych “nepráskal” někoho z druhé strany plotu – všichni jsou podobní jako my. Ale to je další příběh.

Bitka mezi chuligány Zenitu a Dynama

Řekni nám něco o Vašich výkonech v ochozech.

Snažíme se jak jen to jde, ať už jde o jakéhokoliv soupeře – na tom nám nezáleží. Protože, jak všichni víme, ruské přísloví říká: “Stabilita je znamením dovednosti / mistrovství“. Snažíme se naučit fandy, aby používali různé věci během zápasů, protože my na naše tribuny přinášíme mnohem více věcí, které naši fanoušci používají. Samozřejmě, když hrajeme derby a dalších špičkové zápasy, tak předvádíme opravdu skvělý výkon. Ale kvůli nějakým finančním problémům to není vždycky tak dobré, jak si plánujeme. Také nežádáme náš fotbalový klub a jeho oficiální struktury o jakoukoli finanční podporu, takže vše, co děláme – děláme sami na sebe.
Je pro nás těžké získat tolik peněz, jako třeba CSKA, Spartak a Zenit, kvůli spoustě líných a neaktivních fanoušků v našem fotbalovém klubu. První část sezóny 14/15 byla pro nás katastrofální, doufám, že se situace už nebude opakovat. Během zápasů v ledním hokeji je vše jednodušší! Tam existuje dobrý fanklub, s nímž máme velmi úzkou spolupráci. Jsme nezávislí na podpoře klubu, máme nějakou finanční zásobu a klub má velký zájem o náš společný pokrok. Takže během fotbalových zápasů je situace horší, ale rozhodně nastolíme řád!

Můžeš ohodnotit fungování skupiny Ultras Dynamo oproti jiným skupinám v Rusku?

Pokud se bavíme objektivně o Dynamu – faktem je, že uzavíráme seznam našich moskevských rivalů.
Tady jsou některé důvody:
– náš domovský stadion se nachází v Khimki city (moskevské satelitní město), takže to zabíjí návštěvnost
– slabý nárůst nových mladých aktivních fanoušků v našem sektoru
– některé interní nedorozumění…

VTB Arena (domovský stadion Dynama)
VTB Arena (domovský stadion Dynama)
zdroj: wikipedia.org

Co si myslíš o evropské scéně? Kdo je naprostou jedničkou?

Pokud se bavíme o specifických klubech, tak v oblasti choreografií jsem byl překvapen Rapidem Vídeň, 7-10 prezentací během jednoho zápasu je fakt bizár! A pokud budeme hovořit dále, v tuto chvíli mohu označit Itálii a Německo, možná Drážďany, Dortmund

Jaké týmy bys v budoucnosti rád s Dynamem potkal? S někým, s kým jste ještě nikdy nehráli?

Vzhledem k tomu, že nejsme častými návštěvníky v Evropě, nejsem připraven někoho jmenovat. Každé město / klub je zajímavý. Samozřejmě bude potěšením se setkat s našimi bratry – srby z OFK Beograd, doufám, že se to jeden den stane. Pokud se budeme bavit o ruských klubech, tady nemohu označit nikoho a některé z nich nechci ani za žádných okolností vidět. (Rusové chápou, koho myslím =).

Přeloženo z webu: balkanskinavijaci.com, únor 2018

Sdílejte článek mezi své přátele!