Rozhovor | Jakub ze Zlína

Sdílejte článek mezi své přátele!

Na úvod bych se rád zeptal s jakým klubem sympatizuješ a jak ses k němu vlastně dostal?
Ahoj, rád bych se představil. Jmenuju se Jakub, je mi 25 let a jsem příznivcem Zlína, kde taky bydlím. Popravdě ani netuším jak jsem se ke klubu dostal, ale nejspíš to bylo díky tomu že X let nazpět jsem oblékal ještě bombera a těžké boty.

Jak dlouho fandíš a jak moc jsi aktivní (ultras, hooligans, apod.)?
Bude to asi 11 let +- . Ultras vůbec, jsem na jakékoliv malování, apod. úplně levý, maximálně si zajdu za klukama pokecat, když něco tvoří. Co se týká hooligans dřív jsem byl na nějaké domluvené rvačce, ale upřímně tyhle rvačky na poli jsou podle mě nesmysl. S chuligánstvím už to nemá nic moc společného. Samozřejmě pokud se něco děje v ulicích, ať už před zápasem nebo po něm, moc rád se vždy zapojím :-). Jinak v poslední době už na fotbal moc nechodím, podle nálady a času.

Kdy ses poprvé dozvěděl o casuals a byla to “láska na první pohled”?
Poprvé to bylo z filmu Football factory, ale nejvíc jsem to začal vnímat až u kultovního ruského snímku Okolo futbola. Od té doby jsme se začal o casuals více zajímat.

Máš kolem sebe nějakou skupinku dalších casual fanatiků (případně kolik jich je), se kterými na fotbale řešíš módu?
Poslední dobou je u nás víc lidí, co se snaží vypadat líp a odlišit se od ostatních v tričkách ACAB, ultras atd. Vždycky s těma klukama probereme hadry (je to vděčné téma). A kolik kluků to je? To netuším, počítám že tak 5-7 lidi maximálně.

Jak se díváš na českou scénu casuals? Vnímáš nějaký nárůst nových lidí?
Je to pořád bída 🙈, spousta lidí si oblékne radši Calvina, Hilfiger atd. Lidi nosí hadry, který nosí ostatní. Kdyby se nevrátilo Ellesse do módy, tak to ani teď na lidech okolo neuvidíš. Další věcí je to, že ostatní zbytek lidí na tribunách obléká zase klubové barvy a klubové oblečení. Sice postupně napříč klubama vidím lidi, že něco mají nebo se snaží nějak obléknout, ale pořád je to ještě v plenkách.

Kde se inspiruješ se svými outfity? Jedná se například o sociální sítě, filmy nebo jiný zdroj?
To je těžký, většinou je to podle bot. Jaké si zrovna koupím tenisky, tak k nim hledám zbytek a naopak pokud se mi líbí bunda – hledám si k ní tenisky. Zbytek outfitu už je pak jednoduché dát dohromady.

Vyjmenuj nám 5 tvých nejoblíbenějších casual značek.
CP Company, Stone Island, Aquascutum, Lyle & Scott, Marshall Artist… Můžu ještě další? Polo Ralph Lauren, MA.Strum, … Jmenoval bych to asi ještě dlouho :-). Pokud mě nějaká značka zaujme a má i kvalitu, tak jí kupuju.

Nakousnul bych téma boty – zeptám se úplně jednoduše. Adidas / New Balance? Případně jiná značka?
Adidas! Jinak kdyby se někdo chtěl více odlišit – určitě stojí za zmínku Puma nebo Asics.

Kolik párů bot bychom našli u tebe doma v botníku?
Momentálně je to kolem 15 párů 😀 .

Jaký je nejdražší kousek v tvém šatníku?
Nejradši je určitě peřovka od Stone Island, pak další bundy od CP a Ma.Strum

Objednáváš z oficiálních obchodů jednotlivých značek, nebo například prohledáváš i různé bazary, apod.?
Jak kdy, projíždím i internetové bazary. Nejednou jsem takhle koupil třeba letní bunduu Ellesse s cedulkami ještě za 700 Kč.

Máš aktuálně nějaké vyhlédnuté hadry, které bys chtěl v blízké době pořídit?
Určitě. Sháním červenou bundu a výběr nejspíš padne na nějakou od MA.Strum.

Jaké značky by sis naopak do svého šatníku nevybral?
Calvin Klein, Hilfiger, Pepe Jeans, Supreme, Gucci, LV a další. Tohle mi opravdu nic neříká a přijde mi to nevkusné.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům, ať už zasvěceným nebo úplným laikům? 🙂
Jasný. Určitě nemusíte mít hadry od SI, abyste udělali parádu. I levnější značky stojí určitě za to a dostupnost už v dnešní době není problém. Důležité je samozřejmě dávat si pozor co je a není fake, to bude asi vše. Jo a kdyby někdo chtěl, tak tady může pořídit produkty od značky Weekend Offender, jedná se o českou distribuci.

Co říkáš na projekt CASUALS.cz?
Projekt je super, měl jsem z něj opravdu radost když jsem to poprvé viděl… Škoda, že nebyl v poslední době aktivní. I proto jsem pro vás sepsal článek o značce Aquascutum.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho badgů ve skříni.

Kubův Instagram

Sdílejte článek mezi své přátele!